Anasayfa » Ana Manşet » Mühendis Gözüyle’nin Bu Haftaki Konusu “Yeşil Ev”

Mühendis Gözüyle’nin Bu Haftaki Konusu “Yeşil Ev”

Mühendis Gözüyle bu hafta Yeşil Bina ile ekranlara geldi. Makina Mühendisi Fatih Yaşa’nın sunumu ile Pamukkale TV ekranlarında yayınlanan programın bu haftaki konuğu Makina Mühendisi Ufuk Eroğlu oldu.

Fatih Yaşa’nın soruları ile “Yeşil Ev” teko-nolojisini anlatan Eroğlu, Yeşil Ev’lerin on yıl içerisinde çok fazla artış göstereceğini dile getirdi. Yeşil Evlerin normal yapılardan üç temel farkının olduğunu dile getiren Eroğlu, “Öncelikle Yeşil evler doğal ve çevrecidir. İlinci olarak tasarrufları sayesinde ekonomiktir. Üçüncüsü ise yatırım maliyeti yüksek olsa bile işletme maliyeti düşüktür. İlk etapta normal bir binaya göre yüksek yatırım yapılsa da belirli zaman içerinde bu maliyet tasarruflardan çıkıyor ve doğallık ile ekonomikliği bir arada sunuyor. 

Bizler bu yapılarda yerli yapı malzemeleri kullandırılmasına da özendiriyoruz. Bir diğer yandan insanlar artık “ben doğal bir çevrede nasıl yaşarım, Tasarruflu ve teknolojik nasıl yaşarım?” sorularını soruyorlar. Bizler bu soruları Yeşil Bina ile cevaplıyoruz. Doğal yaşamak illa kırsalda olmuyor. Şehir içinde de yapılabilir” dedi.

Programın devamını aşağıdaki Youtube hesabından izleyebilir ve yeşil binalar konusunda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*